Klimatyzacja split do domu

Klimatyzacja Toruń montaż klimatyzatorów do domu

Klimatyzacja split do domu

Najnowsza klimatyzacja z rekuperacją

Właściwe powietrze w domu czy w pracy, rzutuje nie tylko na niezłe samopoczucie, ale i na skuteczność. Najlepsza jakość powietrza oraz komfortowa temperatura, wyznaczają fundament naszej wygody i pozytywnie oddziałują na naszą motywację i chęć wykonywania zadań. Żeby zagwarantować sobie przyjazne warunki o każdej porze roku najczęściej decydujemy się na zakup klimatyzacji. Jako niekwestionowany zwycięzca wśród innych wentylatorów, klimatyzacja najskuteczniej reguluje temperaturę wewnątrz mieszkania dając nam chłód w ciągu upałów. Jedynym minusem tego rozwiązania jest to, że klimatyzacja schładza powietrze, które już jest wewnątrz i nie dostarcza dojścia świeżego powietrza. W tym zakresie doskonale radzi sobie system wentylacji mechanicznej, tzw. rekuperacja. Jak działa rekuperacja i dlaczego warto łączyć klimatyzację z rekuperacją? Wszystko po to, aby uzyskać jak najlepszy komfort.

Klimatyzacja, a rekuperacja – co to jest?

Nowoczesna klimatyzacja ma za zadanie utrzymanie komfortowej temperatury wewnątrz domu latem, kiedy walczymy z falami gorąca. Nowoczesne klimatyzacje zezwalają nam na nastawienie najbardziej komfortowej temperatury wewnątrz mieszkania, dając ochłodę i komfort cieplny bez względu na to, jaki upał szaleje na zewnątrz. Jego system działania opiera się na wyziębianiu powietrza do wskazanej temperatury. W mieszkaniach i domach z reguły używanymi klimatyzacjami są klimatyzacje split. Ich środkowa część odpowiada za ochładzanie powietrza wewnątrz, z kolei ich zewnętrzna część odprowadza gorąco z mieszkania. Szczególnie nowoczesna klimatyzacja wyposażona jest w systemy eliminujące roztocza, kurz oraz alergeny i bakterie. Funkcja chłodzenia nie świadczy o tym, że klimatyzacja sprawdza się tylko w czasie lata. Znaczna część klimatyzatorów potrafi również nagrzewać powietrze. Nie wyręcza to rzecz jasna lokalnego ogrzewania albo innych grzewczych systemów, ale spisuje się w przejściowym okresie.

Nowoczesna rekuperacja działa w wentylacji pomieszczeń. Na temperaturę panującą wewnątrz oddziałuje wiele czynników, jednak koszty chłodzenia i ogrzewania budynków pochodzą ze strat cieplnych. Przeważnie wentylacja wynosi powietrze ciepłe i zabiera z zewnątrz zimne. Do ustawienia temperatury we wnętrzu mieszkania czy domu, zimne powietrze trzeba ocieplić, do czego przeznaczana jest większość energii przygotowanych do tego urządzeń. Energooszczędnym rozwiązaniem jest instalacja nowoczesnej rekuperacji. Rekuperator odzyskuje gorąco z wentylacji. W tym celu rekuperator nagrzewa napływające zimne powietrze, zużywając ciepło odprowadzanego powietrza. Taką metodą minimalizuje zapotrzebowanie na ogrzewanie powietrza z innego źródła. Ponadto rekuperator posiada filtry, które osłaniają jego wentylatory i w ten sposób oczyszczają powietrze wchodzące do wnętrza mieszkania.

Klimatyzacja z rekuperacją – najlepsza metoda na utrzymanie komfortu

Klimatyzacja czy rekuperacja – co wybrać? Myślimy, jaki z tych systemów korzystniej się zdecydować. Jeżeli decydujemy się na zakup któregoś z nich, warto w pierwszej kolejności pomyśleć o rekuperacji. Właściwa wentylacja powietrza zmniejsza nasze zapotrzebowanie na ogrzanie albo chłodzenie pomieszczeń czy też filtruje powietrze. Daje nam energooszczędność oraz osłonę przed alergenami, wilgocią i zanieczyszczeniami, a ponadto wciąż świeże powietrze. Klimatyzator z kolei troszczy się o nasz termiczny komfort. Idealnym systemem zapewnienia komfortu wewnątrz budynku jest połączenie obu tych systemów i zakup klimatyzacji z rekuperacją. Nowoczesna klimatyzacja i rekuperacja w jednym stanowi sumę zysków z kupna wentylacji i klimatyzacji. Rekuperacja ma również korzystny wpływ na systemy grzewcze, dlatego instalacja rekuperacji będzie korzystna o każdej porze roku.

Zalety aplikacji nowoczesnej klimatyzacji z rekuperacją

Aplikacja systemu klimatyzacji z rekuperacją ma wiele różnych zalet. Najistotniejszą z zalet jest termiczny komfort wewnątrz mieszkania oraz dostęp świeżego i czystego powietrza, bez potrzeby otwierania okien. Bez względu na sposób działania systemów, trzymamy pod nadzorem temperaturę oraz usuwany powstawanie niekorzystnych przeciągów. Ponadto używając nowoczesnej rekuperacji i klimatyzacji obniżamy koszty wychładzania oraz dogrzewania budynku, za sprawą energooszczędności. Nieotwieranie okien do wentylacji pokoi sprawia, że da się odizolować się od hałasu ulicznego. Używanie systemu ma również dodatni wpływ na samopoczucie oraz zdrowie. W ten sposób regulowany jest stopień wilgoci powietrza, co oznacza, że nie ryzykujemy rozwoju pleśni i grzybów. Te wszystkie zalety świadczą o wysokiej jakości systemów. Ich dobry wpływ na komfort znajdujący się wewnątrz budynku przekonuje tego, że warto zastanowić się nad montażem klimatyzatora z rekuperacją.

klimatyzatory