Biuro rachunkowe i Księgowość elektroniczna

Biuro rachunkowe i Księgowość elektroniczna

Dlaczego warto podjąć współpracę z biurem rachunkowym?

Korzyści korzystania z usług biura rachunkowego można wyróżnić dużo. Decydując się na współdziałanie z biurem rachunkowym oprócz tego, że zdobywa się styczność z wykształconym księgowym, to jeszcze dobrej klasy obsługę. Chociaż w głównej mierze biuro trudni się prowadzeniem ksiąg rachunkowych, warto dodać, że istnieje więcej zadań, których się podejmuje. Między innymi przeprowadza wyceny pasywów i aktywów, sporządza zestawienia obrotów i sald oraz segreguje i kataloguje dokumentację przedsiębiorstwa. Rozpoczęcie współpracy z biurem rachunkowym sprawia, że księgowa zabiera część zobowiązań przedsiębiorcy, umożliwiając koncentrację na samym biznesie. Dzięki temu zyskuje się kontrolę nad poprawnością rozliczeń i dokumentów z kontrahentami. Oprócz tego biuro rachunkowe prowadzi ewidencję zdarzeń gospodarczych, tworzy sprawozdania finansowe, a na dodatek składa deklaracje ZUS i podatkowe. Solidna współpraca nie jest jedynym powodem wskazującym na to, że warto podjąć współpracę z biurem rachunkowym.

Biuro rachunkowe oferuje umiejętności, wiedzę i znajomość przepisów

Prawo podatkowe w Polsce często się zmienia, z tego powodu nie ma się co dziwić, że biura rachunkowe gwarantują stałą aktualizację swojej wiedzy. Czujna analiza i szybkie dopasowanie do nowych zmian, zapewnia, że wszelkie dokumenty i rozliczenia będą miały odpowiednią strukturę, konieczne informacje i utrzymują ustalony porządek. Na podstawie lat pracy biuro rachunkowe oferuje najbardziej wydajny sposób pracy. Pracownicy orientują się, jak współpracować z klientem, aby odbierać dokumenty we właściwym terminie i jak ich wspierać w prowadzeniu biznesu. Poza tym klienci biura rachunkowego przeważnie zyskują dostęp do informacji, a także pomoc w przyswojeniu zmiennych przepisów. Księgowa zawsze pracuje na korzyść przedsiębiorcy, z tego względu z pewnością informuje o wprowadzonych zobowiązaniach i możliwościach, które ułatwią prowadzenie biznesu.

Zgodność i łatwy dostęp do dokumentów księgowych

Wszelkie finansowe operacje firmy wykazywane są poprzez dowody księgowe. Na ich podstawie da się dokonać prawidłowych rozliczeń, z tego względu są istotnym elementem pracy księgowej. Pośród nich wyróżniamy takie dowody księgowe jak dowody zewnętrzne tworzone dla lub przez kontrahentów, dowody wewnętrzne odnoszące się do działań wewnątrz przedsiębiorstwa (np. listy płac), dowody zbiorcze lub dowody korygujące uzupełniające błędne dokumenty. Biuro rachunkowe dba, aby dokumenty trafiały bez braków i miały poprawną strukturę i wszelkie niezbędne informacje. Najważniejsze, aby klient dostarczał wszelkie dowody na bieżąco, aby księgowa mogła przeliczyć je w wyznaczonym terminie.

Sposób dostarczania dokumentów do biura rachunkowego zwykle zależy od jego działania. W niektórych niezbędne jest dostarczanie dowodów księgowych oryginalnych. W innych miejscach wystarczy odpowiednio opisana kopia. Niekiedy dokumenty trzeba przynosić prosto do biura rachunkowego, gdzieniegdzie wystarcza wysyłka skanu. Warto dodać, że każde biuro rachunkowe dba o ochronę dokumentów przed uszkodzeniem, niepowołanym rozpowszechnianiem czy nanoszeniem zmian. Przedsiębiorca ma ciągły dostęp do swoich dokumentów, szczególnie jeśli biuro rachunkowe korzysta z najnowszych rozwiązań.

Księgowość online

Obecnie biura rachunkowe co raz częściej używają programów elektronicznej księgowości. Ich fundamentalną zaletą jest elektroniczny dostęp do dokumentów z każdego urządzenia. Nowoczesna elektroniczna księgowość pozwala na uzupełnianie wszelkich dowodów księgowych, których zapisy online przechowywane są na w pełni chronionych serwerach. Oprócz tego takie programy wspierają tworzenie rozliczeń i zestawień, a nawet wspomagają kontakt między księgową, a klientem. Ponadto programy księgowości elektronicznej są intuicyjne i łatwe w obsłudze. Osoby wdrażające z reguły oferują szkolenia, a także całkowite wsparcie i konsultacje techniczne. Takiego typu programy są regularnie aktualizowane, aby były zgrane z najnowszymi przepisami i zapewniały całkowite bezpieczeństwo informacji.

Wygodna współpraca z biurem rachunkowym

Dzięki nowoczesnym technologiom jak księgowość online, a także dogodnościom w kwestiach oddawania dokumentów, współpraca z biurem jest bardzo komfortowa. Co więcej wiele biur rachunkowych proponuje szeroką ofertę. Obok podstawowej obsługi księgowej w kwestiach prowadzenia ksiąg rachunkowych czy rozliczania pracowników m.in. pomagają w zakładaniu działalności gospodarczej, przesyłają deklaracje do urzędu, reprezentują przed ZUS czy np. zapewniają konsultacje telefoniczne. Ważnym elementem współpracy jest również to, że każde biuro rachunkowe musi wykupić ubezpieczenie OC. W przypadku błędów ze strony biura, skutki finansowe będą pokryte z polisy biura rachunkowego, a sam klient nie poniesie dodatkowych kosztów. Tak samo istotnym plusem jest też oszczędność czasu. Biuro rachunkowe gwarantuje pomoc i wiedzę, dlatego sam klient nie musi przejmować się aktualnościami w przepisach lub  przyuczać się w tym zakresie. Współpraca zapewnia koncentrację na prowadzeniu działalności.

www.ksiegowosc-torun.com.pl