Lampa Beyond

Lampa Beyond

Jaką techniką wybielać zęby, żeby wypracować pożądany rezultat?

Wybielanie zębów, szczególnie fachowymi metodami od stomatologa jest uznawane za najtrwalszy wśród skutecznych zabiegów estetycznych . Biorąc pod uwagę sposobu, da się łatwo odzyskać biel zębów lepszą nawet o parę tonów. Przede wszystkim wybielanie zębów ma za zadanie usuwanie przebarwień, powstałych na skutek np. barwiącej diety.

Wśród spożywanych przez pacjentów napojów i pokarmów znajduje się produktów, jakie zmieniają kolor zębów. Do najczęściej wyliczanych należą soki, kawa oraz niektóre kolorowe owoce. Pacjentom zależy jednak żeby możliwe było niwelowanie rezultatów pochłaniania barwiącego jedzenia, dlatego że białe zęby są kojarzą się ze zdrowiem i są wysoko estetyczne. Zdarza się jednak, że nawet pielęgnowane zęby mają żółty odcień. Odpowiedzią na ten problem są wybielające zęby zabiegi. Obok codzienniej pielęgnacji popularnymi wybielającymi pastami, pacjenci mogą podjąć fachowe zabiegi wybielające w klinice stomatologicznej, np. poprzez naświetlanie specjalistycznymi lampami.

Naświetlanie lampą – najlepszy pomysł na wybielanie

Najbardziej fachowe przywracanie bieli zębów działa na zasadzie naświetlania ich wytworzonymi z tego powodu specjalnymi lampami. Taka technika wybielania zapewnia świetne efekty już po jednym razie.

Wśród najbardziej znanych lamp jest lampa Beyond, czyli innowacyjna technologia, oferująca przyzwoite oraz trwałe rezultaty nawet po jednym zabiegu wybielania. Co więcej ten sposób eliminuje do 99% bakterii znajdujących się w jamie ustnej i zmniejsza stany zapalne przyzębia, a do tego wspiera hartowanie kompozytów i wypełnień stomatologicznych. Z uwagi na to wybielanie zębów, chociaż najsilniej oczekiwane, nie jest wyłącznym pozytywnym efektem zabiegu.

Lampa Beyond jest innowacyjnym urządzeniem, z ramieniem obracającym się w zasięgu 360°, co oznacza, że może zostać dostosowana do wielu pozycji pacjenta, co poprawia dokładność pracy i wygodę. Co więcej również intensywność naświetlania może zostać dobrana do wymagań pacjenta, w zgodzie z zaleceniami dentysty. Natężenie światła może być łagodne, standardowe lub intensywne w zależności od tego, jak silne są przebarwienia.

Inne sposoby wybielania

Wielu ludzi marzy o filmowym oraz białym uśmiechu. Z uwagi na to na rynku znane są odmienne sposoby wybielania, na jakie pacjenci mogą się zdecydować. Jednym z najczęściej stosowanych są wybielające pasty . Dość nieźle usuwają przebarwienia, czyszczą i rozjaśniają zęby i nie niszczą szkliwa. Tak samo znane są lakiery, paski oraz wybielające żele do nakładania w domu. Są one dostępne w aptece, ale zazwyczaj to nie do końca dokładny sposób rozjaśniania zębów. Szczególnie w przestrzeniach między zębami.

Nie każdy pamięta, że skutecznym sposobem przywracania bieli zębów jest profesjonalne oczyszczenie ich klinice stomatologicznej na przykład przez zabieg piaskowania. Usunięcie kamienia i przebarwień gwarantuje przywrócenie bieli zębów. Kolejnym sposobem wykonywanym gabinecie dentystycznym są również specjalne nakładki. W odróżnieniu od tych kupionych w aptece są na wymiar dostosowywane do pacjenta na bazie odcisku jego uzębienia. Pacjent sam wkłada nakładki po wizycie u dentysty oraz używa według wytycznych dentysty.

Bezpieczeństwo wybielania zębów

Jak sprawić, aby wybielanie było skuteczne oraz bardzo bezpieczne? Podstawą bezpiecznego wybielania jest konsultacja z dentystą. Jak teraz wiadomo wszelkie babcine metody, chociaż teoretycznie działają, w rzeczywistości uszkadzają szkliwo oraz szybko drażnią dziąsła. Dentysta na podstawie swojej wiedzy pomoże sprawdzić, jaka metoda wśród polecanych na rynku, będzie najskuteczniejsza dla pacjenta. Ponadto obejrzy stan jamy ustnej oraz oceni, czy przed wybielaniem niezbędne jest leczenie.

Niezależnie od metody wybielania , trzeba upewnić się, żeby kupowane były one ze sprawdzonych źródeł. Popularne nakładki albo żele wybielające warto kupić w wypróbowanych punktach lub z rekomendacji stomatologa. Niezwykłe promocje nie dają gwarancji bezpiecznego wybielenia zębów. Z uwagi na to warto udać się na fachowe wybielanie w gabinecie dentystycznym. Tym sposobem mamy gwarancję, że stomatolog stosuje certyfikowane produkty, a na podstawie swojego doświadczenia wykona bezpieczny zabieg.

Ile trzeba czekać aż zauważysz rezultaty wybielania ?

Warto wspomnieć, że wybielanie nie działa momentalnie. Na przykład wybielanie metodą nakładkową zabiera parę tygodni. Wybielanie lampą da prędki efekt, ale trzeba liczyć się z tym, że zęby na kilka dni mogą zrobić się nadwrażliwe. Zazwyczaj zaraz po zabiegu wybielania trzeba również stosować tzw. białą dietę, aby nie zepsuć świeżo zdobytego efektu. Jeżeli utrzymamy się zaleceń stomatologa, efekt wybielania będzie utrzymywał się na długo.

Czy wybielanie zębów jest zawsze skuteczne?

Kiedy wybielanie nie przynosi efektu? Niwelowanie przebarwień powstałych na skutek diety pokazuje naturalny kolor zębów, a te nie zawsze są całkiem białe. Zdarza się, że naturalnie zęby są kremowe, lekko żółte, a czasem nawet sine. Zdarza się tak, że zęby na stałe zmieniają kolor na przykład w wyniku używanych leków lub w wypadku zębów martwych. Wtedy nie uzyskamy pożądanej bieli produktami wybielającymi zęby z apteki, ani profesjonalnym zabiegiem wybielania w gabinecie dentystycznym.

Jak sobie radzić, kiedy zabieg wybielania zębów nie przynosi rezultatów? Wtedy proponujemy inne zabiegi estetyczne znane u dentysty. Najlepszym rozwiązaniem będzie założenie licówek stomatologicznych. Te estetyczne nakładki, jakie na stałe zakładamy na zęby, mają dużo zalet. Oprócz tego, że możemy wybrać ich kolor do pacjentów, dzięki licówkom stomatolog może dokonać również niewielkiej poprawy kształtu zębów (np. maskowanie diastemy). Ze względu na to należy przed wybielaniem skontaktować się z dentystą, żeby sprawdził, jaka metoda będzie najlepsza.

Wybielanie zębów Toruń