Dobry Fryzjer – jak nie dać się ogolić

Dobry Fryzjer – jak nie dać się ogolić

Zdrowe i piękne włosy to nie wyłącznie sukces regularnej pielęgnacji, ale również relacja z właściwym fryzjerem. Profesjonalista powinien orientować się i odpowiadać na potrzeby swoich klientów i ich włosów. Dlatego trafny wybór salonu fryzjerskiego jest tak ważny. Troska o włosy i umiejętności układania i strzyżenia to nie jedyne czynniki, które powinny być brane pod uwagę. Między innymi zasadniczy jest również wygląd salonu i nastawienie do klienta. Lepiej najpierw sprawdzić, niż ryzykować fryzjerską katastrofą. Na co trzeba zwrócić uwagę?

Wiedza

Dobry specjalista nie ogranicza się zaledwie do życzeń klientów, ale również jest gotów im doradzić. Stwierdza, jakie fryzury są realne do wykonania na włosach w konkretnym typie, a jakie nie. Służy pomocą w polecaniu prawidłowej pielęgnacji, a także dobierze fryzurę do charakteru, kształtu twarzy lub okoliczności. Sygnałem wskazującym fachowość fryzjera są również dyplomy, które zazwyczaj można zobaczyć na stronach internetowych lub bezpośrednio w salonie fryzjerskim. Co więcej, dobry fryzjer nieustannie się rozwija – uczestniczy w szkoleniach, zjazdach, wykładach. Zwiększa swoją wiedzę i śledzi nowości. I z przyjemnością się tym dzieli.

Umiejętności

Umiejętności fryzjera z pewnością szczególnie interesują wielu klientów. Jeżeli fryzjer posiada wiedzę, którą potwierdza dyplomami zwykle powinien mieć również umiejętności. Bywa też tak, że to, co fryzjer umie, nie zawsze odpowiada każdemu z klientów. Czasami fryzjerzy słyną z ostrych, krzykliwych stylizacji, z kolei inni formują wymyślne upięcia, które będą idealne na przykład na wesele lub inne okazje. Należy więc nie tylko szukać fryzjera z umiejętnościami, ale tego, którego zdolności nam się podobają. Z uwagi na to warto poszukać opinii innych klientów, a do tego przejrzeć udostępnione zdjęcia, które ukazują wcześniejsze prace fryzjera.

Podejście do klienta

Niezależnie od tego, jak dużo czasu pochłonie pobyt w salonie fryzjerskim, każdemu zależy , żeby upłynął w przyjemnej atmosferze. Zazwyczaj fryzjerzy zabawiają klientów pogawędkami, ale trzeba pamiętać, że pogaduszki mogą zmniejszyć koncentrację fryzjera, przez co zacznie skupiać się na opowiadaniu historyjek, zamiast na stylizowaniu włosów. Tego typu rozmów należy się wystrzegać, zwłaszcza jeśli fryzjer dużo narzeka na innych klientów lub na szefa, bo to może oznaczać słabą kulturę osobistą.

Ponadto dobrze również sprawdzić, ile czasu fryzjer przeznacza swoim klientom. Czasami fryzjerzy zapisują jak najwięcej ludzi w niedużym czasie. Ze względu na to poświęcają im zdecydowanie zbyt mało uwagi. Bywa również, że jednym klientem zajmuje się kilka osób. Kto inny kto inny myje włosy. W takich salonach prawdziwy kontakt z klientem jest ograniczony, co może ujemnie wpłynąć na efekt końcowy. Im fryzjer ma większy kontakt z włosami, tym lepiej je zna i orientuje się, czego wymagają.

Ważna jest również komunikacja. Właściwy fryzjer, słucha potrzeb i doradza, ale do niczego nie zmusza. Dobry salon fryzjerski umożliwia też reklamacje w przypadku wpadki. Przytrafiają się najlepszym, ale w zamian fryzjer powinien zaproponować rabat, naprawczy lub nawet zwrot pieniędzy.

Wygląd salonu fryzjerskiego

Salon fryzjerski to wizytówka fryzjera, dlatego jego wygląd jest szczególnie istotny. W tym zakresie podstawową rolę ma higiena salonu. W swojej pracy fryzjer wykorzystuje te same narzędzia do stylizacji wszystkich klientów. Z tego względu w porządnym salonie wszystkie sprzęty są porządnie i systematycznie dezynfekowane i czyszczone. W sytuacji, jeśli niefortunnie doszłoby do jakiegoś skaleczenia bezpieczniej byłoby, żeby narzędzia były wyczyszczone i nie roznosiły bakterii.

Istotne jest również to, w jakim stopniu zespół dba o czystość salonu. Jeśli na podłodze są nieuprzątnięte ścięte włosy lub na przykład rozchlapana w trakcie mycia woda lub szampon to znak, że fryzjer jest strasznie niechlujny i bezpieczniej go unikać. Profesjonalny fryzjer zaraz po skończeniu pracy, porządkuje salon przed przyjściem następnego  klienta.

Warto także ocenić sam wygląd. Salon fryzjerski powinien zapraszać klientów do odwiedzin i poznania usług. Musi więc być ciekawy i przytulny. Salony fryzjerskie, które odznaczają się szczególnym elementem lepiej zapadają w pamięć. Ciemne, smutne salony raczej nie wzbudzają zaufania.

Produkty i narzędzia

O tym co decyduje, że salon fryzjerski jest godny uwagi, a pracujący tam fryzjerzy są profesjonalistami, dowodzi również jakość produktów oraz sprzętu, które są tam stosowane. Ostrość nożyczek, maszynek lub brzytw ma wpływ na rezultat działań fryzjera. Nieostry sprzęt będzie niepewny i może przynieść więcej szkody, niż pożytku. Im porządniejsze narzędzia, tym wyższa precyzja i pewność. Nawet najdoskonalsze zdolności fryzjera nie uratują sytuacji, jeśli sprzęt jest marny.

Dobrze jest także spojrzeć na to, jakie produkty są wykorzystywane przez fryzjera. Profesjonalne kosmetyki fryzjerskie są zdecydowanie lepsze od tych popularnych, pochodzących z drogerii produktów. Mają one większe stężenie elementów odżywczych i aktywnych. Ponadto wiele z nich ma lepsze pochodzenie – na przykład zawarte są w nich prawdziwe naturalne ekstrakty. To sprawia, że są bezpieczniejsze i bardziej skuteczne.

http://www.gornystudio.pl/cennik/