Metody depilacji laserowej

Depilacja laserowa przegląd technologii

Metody depilacji laserowej

Współcześnie gładkie ciało bez zbędnego owłosienia jest marzeniem, które chce spełnić wiele osób. Z tego powodu, dostępne są różne sposoby usuwania włosów. Najbardziej pożądanymi cechami, którymi powinna charakteryzować się depilacja dobrej jakości są trwałość, aby włosy nie odrastały ponownie za szybko oraz skuteczność, aby metoda usuwała całość, zamiast niewielkiej części owłosienia. Najnowszym i obecnie najbardziej skutecznym sposobem jest depilacja laserowa, która daje trwałe rezultaty. Wszystko zawdzięczają ciągle udoskonalanym technologiom i urządzeniom, które korzystają z najnowszych technik.

Depilacja laserowa jest szczególnie polecana tym osobom, które mają skłonności do wrastania włosków (te ciężko usuwa się innymi metodami) oraz tworzenia się drobnych stanów zapalnych albo krostek. Depilację laserową zazwyczaj trzeba ponawiać, jednak seria zabiegów pomoże usunąć włosy nawet na parę lat.

RODZAJE METOD DEPILACJI LASEROWEJ

Usuwanie zbędnego owłosienia jest dostępne dzięki kilku metodom. Celem ich wszystkich jest zapewnienie długiego efektu wygładzonej skóry. Od innych sposobów usuwania włosów, depilację metodami laserowymi wyróżnia to, że eliminują nie tylko strukturę włosa w jego górnej części, ale także niszczy cebulkę, co uniemożliwia ponowne odrastanie włosa.

Tradycyjna depilacja laserowa

Najbardziej znana metoda działa na zasadzie niszczenia struktury włosa przy wykorzystaniu energii cieplnej, która pochodzi z lasera. Światło wydzielane przez laser wpływa do mieszka włosowego, gdzie jest pochłaniane przez mieszczącą się wewnątrz melaninę. Dzięki temu struktura włosa zostaje zniszczona, co pozwala na jego usunięcie. Depilację tą metodą należy odnawiać, dlatego że laser napromieniowuje tylko te włosy, które aktualnie są w fazie wzrostu. Należy więc zaczekać aż włosy, które były wcześniej w fazie uśpienia będą w fazie wzrostu. Depilacje laserową można przeprowadzać najszybciej w odstępie kilku tygodni, czasem nawet kilku miesięcy – w zależności od depilowanego obszaru ciała.

Osiągnięcie długotrwałych efektów wymaga wykonania 3-6 zabiegów, jednak efekt jest wart kilkukrotnych odwiedzin w gabinecie kosmetologicznym, ponieważ utrzymuje się zwykle przez parę lat. Oznacza to absolutną skuteczność i trwałość zabiegu. Możliwe są także zabiegi utrwalające, które wykonuje się raz w roku. Ponadto taka metoda daje komfort i poczucie pewności, a także uwalnia od potrzeby ciągłego (nawet codziennego) usuwania włosków np. w porównaniu do maszynki do golenia. Niestety może się nie sprawdzić w przypadku siwych albo jasnych włosów.

Elektroliza

Elektrolizę przeprowadza się za pomocą specjalnego urządzenia, które poprzez cienką igłę emituje niskie natężenie stałego prądu i tym sposobem niszczy cebulkę włosa. Igła musi zostać wbita w każdy mieszek włosowy, dlatego że ta technika usuwa włosy oddzielnie. Przeciętnie włos jest niszczony przez 30 sekund. Z tego powodu elektroliza jest długotrwałym procesem. Zazwyczaj zależy to od obszaru i ilości włosów, które mają zostać poddane zabiegowi. Ta metoda depilacji może powodować niewielkie uszkodzenia skóry, które powinny zniknąć po kilku dniach.

Elektroliza jest oceniana jako jedna z najtrwalszych metod depilacji i najskuteczniejszych wśród innych metod. Dzięki niej, za niedużym poświęceniem, można usunąć niepotrzebne owłosienie z pach, twarzy oraz innych partii ciała. Tak samo jak w przypadku najbardziej znanej depilacji laserowej, często zabieg elektrolizy należy powtórzyć w gabinecie kosmetycznym, z uwagi na niejednakowe tempo wyrastania włosów. Ponadto metoda sprawdza się na jasnych i na ciemnych włosach, dlatego że zabieg nie jest zależny od stężenia melaniny we włosie, a przynosi zachwycające rezultaty.

Termoliza

Termoliza przypomina elektrolizę, w porównaniu sposobu działania, jednak różni się pod paroma względami. W głównej mierze urządzenie, przy użyciu którego termoliza jest przeprowadzana emituje prąd zmienny o niewielkim natężeniu, ale o dużej częstotliwości. To daje efekt termo – koagulacyjny, jaki niszczy strukturę włosa do samego mieszka. Ponadto igła pozostaje w mieszku włosowym na mniej więcej 1 lub 2 sekundy, co w dużym stopniu skraca czas zabiegu. To oznacza, że termoliza zdecydowanie bardziej pasuje do usuwania włosów z większych obszarów (np. z nóg) w porównaniu do elektrolizy.

Ta technika depilacji także może powodować drobne uszkodzenia skóry – zaczerwienienia lub strupy, które zazwyczaj znikają po kilku dniach od zabiegu. Termoliza niszczy jasne i ciemne włosy, a jej efektywność jest porównywalna do elektrolizy. Po wykonaniu kilku zabiegów, które zlikwidują wszystkie włosy, zniszczone cebulki włosów zapobiegają ponownemu wzrostowi włosa, dzięki czemu ta technika jest niezwykle trwała.

Blend

Blend jest połączeniem elektrolizy i termolizy, dlatego że zastosowuje na równi słabe natężenie stałego prądu oraz połączenie prądu zmiennego i dużej częstotliwości. To daje tej metodzie wyższość nad pozostałymi i ze względu na to jest najbardziej skuteczną metodą depilacji. Trwale zniszczone cebulki włosów, nie regenerują się, co oznacza, że włosy nie wyrastają ponownie. Blend jest zabiegiem długotrwałym, dlatego wykorzystuje się go w obszarze mniejszej powierzchni ciała i tak jak inne zabiegi należy go ponowić, dlatego że włosy da się usunąć tylko w fazie wzrostu.

www.depilacja-torun.pl