PIĘKNE STOPY – Haluksy

JAk dbać o palce stóp skuteczna metoda na haluksy aparatu bunito duo

PIĘKNE STOPY – Haluksy

Stopy są problematyczne w pielęgnacji. To kończyny, na których dźwigany jest cały ciężar naszego ciała. Często nie pamiętamy o odpowiedniej pielęgnacji stóp. Rezultatem tych lekceważeń często są takie schorzenia jak m. in.: podrażnienia, nagniotki a nawet infekcje grzybicze. Jak zatem dbać o stopy? Niżej prezentujemy kilka sprawdzonych sposobów.

KĄPIELE SOLNE

Moczenie stóp w wodzie z solą kosmetyczną nie tylko niweluje obrzęki, ale także zmiękcza skórę. Kąpiele rekomendowane są w szczególności paniom, które muszą na co dzień nosić buty na szpilkach. Szpilki działają niekorzystnie na stopy, dlatego warto dbać o ich dobrą regenerację. Kąpiele w soli kosmetycznej to nie tylko odprężenie ale także pomoc w utrzymaniu kondycji skóry stóp. Do wody można także dodać różne substancje o działaniu przeciwzapalnym, złuszczającym np. różnego rodzaju oleje. Działanie przeciwzapalne ma olejek herbaciany. Przeciwbakteryjnie działa również lawenda.

WYGŁADZANIE

Bardzo ważnym elementem pielęgnowania stóp jest regularne ścieranie zrogowaciałego naskórka. Nie powinno się do tego używać pumeksu. Dlaczego pumeks jest niekorzystny? Ponieważ ze względu na swoją specyficzną porowatą strukturę sprzyja rozkwitowi bakterii. Jeśli decydujemy się na stosowanie pumeksu, nie zapominajmy o tym, by po jednorazowym użyciu wylądował w koszu. Lepszym rozwiązaniem jest nabycie kosmetycznej tarki- można ją łatwo umyć i użyć ponownie. W drogeriach znajdziemy też wiele specjalistycznych peelingów, które są bogate w substancje peelingujące, które szybko radzą sobie ze zrogowaciałym naskórkiem.

NAWILŻANIE STÓP

Stopy jest dosyć problematyczna głownie z tego powodu że zawiera małą ilość gruczołów łojowych. Z tego powodu łatwo ulega podrażnieniom. Nawilżanie to najważniejszy element dbałości o skórę stóp. Specyfiki nawilżające należy stosować codziennie. Odbuduje to warstwę lipidową i zmiękczy na skórę stóp. Dla silnie zrogowaciałej skóry warto zakupić maskach nawilżających: stosuje się je na noc, żeby rano móc podziwiać idealnie gładkie stopy.

PIĘKNE PAZNOKCIE

Pielęgnowanie stóp to nie tylko troska o gładką skórę. Trzeba zadbać także o staranny pedicure. Regularne skracanie paznokci to podstawowy zabieg. Prócz obcinania istotne jest też prawidłowe piłowanie. Nie należy obcinać paznokci za dużo, bo mogą niekomfortowo wrastać w palce. Kluczem do pięknych stóp jest też opiłowanie boków paznokci.

CZĘSTE PROBLEMY ZE SKÓRĄ STÓP

PĘKAJĄCA SKÓRA PIĘT

Nadmierne przesuszanie skóry to najpewniej skutek braku witaminy A. Dobrym trickiem na tę dolegliwość są odprężające kąpiele solne. Sklepy kosmetyczne oferują też duży wybór kremów gojących, które szybko wygoją wszelkie podrażnienia.

ODCISKI I NAGNIOTKI

Odciski i nagniotki są irytującym ale także częstym problemem. To zrogowacenia o kształcie stożka. Często są źródłem dużego dyskomfortu, dlatego że wbijają się w ciało. Odciski najskuteczniej zlikwiduje podolog, ale można też spróbować się ich pozbyć przy pomocy domowych sposobów. W tym celu należy zaopatrzyć się w płyn na odciski. Zanim zastosujemy płyn, odmoczmy stopy w gorącej wodzie z solą kosmetyczną. Taka kąpiel powinna potrwać przynajmniej 15 minut. Kolejnym krokiem jest smarowanie odcisku odpowiednim preparatem. Następnie powinno się zetrzeć stwardniałą skórę tarką i zniszczyć rdzeń odcisku.

NADMIERNA POTLIWOŚĆ

Skóra stóp jest mocno problematyczna przede wszystkim dlatego, że ma większą ilość gruczołów potowych niż łojowych. Mnóstwo osób boryka się z nadmiernym poceniem się stóp. Z tego powodu rzeczą największej wagi jest właściwa higiena. Pielęgnację ułatwiają liczne kosmetyki stworzone dla osób, które borykają się z nadmiernym poceniem się stóp. Warto zatem zakupienie talku lub dezodorantu do stóp. Jeśli to możliwe, trzeba także wymienić buty: w pracy nosić lżejsze obuwie. Pomocne także mogą okazać się solankowe kąpiele z dodatkiem olejków. Najlepsze z nich to m. in. olejek herbaciany i propolis.

HALUKSY- BOLESNY PROBLEM

Często musisz nosić buty na obcasach? Czy jesteś świadoma jak cierpią twoje stopy? Haluksy są dużym problemem. To zwyrodnienia kostne dużego palca, które powodują dyskomfort i deformacje całej stopy. Silnie obciążony paluch często wykrzywia się do środka. Rozwojowi tej dolegliwości sprzyjają nie tylko buty na obcasie ale też obuwie z czubkiem. Paluch znajdują się wtedy w nienaturalnym ułożeniu, przez co ulega dużym obciążeniom. W jaki sposób zaradzić haluksom? Jest dużo metod, jednak tylko niektóre są skuteczne. Pierwszym z rozwiązań są dystraktory nocne- korygują one położenie dużego palca. Stosuje się je jednak jedynie na noc, dlatego ich efektywność jest niska. Dystraktory „nie uczą” bowiem stopy do prawidłowej działania podczas dnia, dlatego skrzywienia stopy ciągle postępują. Najskuteczniejszym rozwiązaniem przy tym schorzeniu są ortopedyczne wkładki na haluksy. Indywidualne dobranie dla każdego pacjenta oraz odpowiednie ćwiczenia fizjoterapeutyczne pomagają w osiągnięciu najlepszych rezultatów leczenia.

APARAT NA HALUKSY